OGŁOSZENIA


Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

porozumienie 1W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto.

Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

niepodlegla do hymnu

List Ministra Joachima Brudziskiego do funkcjonariuszy

Potrzebna pomoc dla Sławka, chorego na białaczkę strażaka ze Stargardu !

pomoc strazakowi 1U strażaka z Kunowa wykryto białaczkę szpikową w ostrej postaci. Diagnoza spadła jak grom na rodzinę i bliskich 26- letniego Sławka. Nic bowiem nie wskazywało wcześniej na rozwój nowotworu krwi w jego organizmie.


XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę i ich Rodzin

logo pielgrzymkaTradycją jest już, że każdego roku, w sierpniu, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze swoimi rodzinami podążają pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę by zaczerpnąć siły, mądrości, nadziei ale przede wszystkim miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka.


dzie straaka 2018


 ARiMR ogłasza konkurs dla OSP "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

KP PSP P sz plakat konkursowyPrzedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu. Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

Apel o pomoc dla strazaka


szkolenie OSPKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu informuje, że organizuje kurs „Szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych” w dniach od 3 marca do 28 kwietnia 2018 r. Szkolenie prowadzone będzie w soboty i niedziele. Na realizację programu szkolenia przewidziano 126 godzin zajęć dydaktycznych w tym: