Pożar w pomieszczeniu Banku Pekao SA w Przasnyszu

kp psp p sz1 października bieżącego roku około godz. 08:05 doszło do pożaru w pomieszczeniu serwerowni Banku Pekao SA w Przasnyszu na ul. 3 Maja.

Pożar został wykryty przez System Sygnalizacji Pożaru, natomiast alarm pożarowy został automatycznie przekazany do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

W chwili przyjazdu straży pożarnej, budynek banku był jeszcze zamknięty. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zamknięciu ruchu drogowego na ulicy 3 Maja używając drabiny przeszli przez ogrodzenie i prowadzili rozpoznanie. Przez okna nie potwierdzili źródła ognia i dymu. Natomiast w trakcie sprawdzania otworów wentylacyjnych na dachu zauważono w jednym z nich małe zadymienie.

Po przybyciu zaalarmowanych pracowników banku, sprawdzono w centrali pożarowej miejsce powstania alarmu. Po dotarciu do pomieszczenia serwerowni stwierdzono w nim zadymienie. Przy użyciu kamery termowizyjnej ustalono miejsce pożaru jakim był UPS (zasilacz awaryjny). Urządzenie odłączono od zasilania energii i przystąpiono do oddymiania obiektu.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ zasilacz awaryjny (UPS).

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza.

Pożar w pomiesz...
Pożar w pomieszczeniu Banku Pekao SA w Przasnyszu 1.10.2018r.
Pożar w pomiesz...
Pożar w pomieszczeniu Banku Pekao SA w Przasnyszu 1.10.2018r.