Pożar domu jednorodzinnego w Chorzelach

kp psp p sz 128 grudnia bieżącego roku około godz. 11:05 w miejscowości Chorzele na ulicy Cmentarnej doszło do pożaru w domu mieszkalnym.

W chwili przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej paliło się wyposażenie oraz rzeczy przetrzymywane w pomieszczeniu pokoju. W budynku mieszkalnym znajdowały się dwie osoby.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania, odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia pożaru i ewakuacji 2 osób z domu.

Działania prowadzono wewnątrz obiektu podając prąd gaśniczy wody w natarciu na ognisko pożaru. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Po ugaszeniu widocznych płomieni z budynku ewakuowano butle propan-butan i meble. Obiekt oddymiono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym w celu wykluczenia potencjalnego zagrożenia.

W trakcie działań ewakuowani mieszkańcy domu zaczęli uskarżać się na nudności. Wobec tych osób strażacy wdrożyli kwalifikowaną pierwszą pomoc.

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przejął medyczne czynności ratunkowe oraz przetransportował dwie osoby do szpitala.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie w pomieszczeniu pokoju (łóżko, pościel, krzesło).

W działaniach ratowniczo - gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Chorzele, Zaręby i Budki.

Pożar domu jedn...
Pożar domu jednorodzinnego w Chorzelach 28.12.2019r.
Pożar domu jedn...
Pożar domu jednorodzinnego w Chorzelach 28.12.2019r.